Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Leasing a wynajem długoterminowy

Topic-icon Wynajem zamiast leasingu

Facebook
Więcej
4 lata 3 tygodni temu #5

Szukam usługi wynajmu auta klasy C na okres 24 m-cy jako alternatywy dla leasingu operacyjnego. Czytałem w sieci, że rata może być niższa niż w leasingu i dodatkowo nie muszę budżetować polisy, serwisu i opon. Gdzie taką ofertę mogę otrzymać i jakie są generalnie procedury uzyskania takiego wynajmu? W sieci reklamuje się Masterlease i Raiffeissen Leasing. Ma ktoś taką umowę i może podzielić się wiedzą? Czy to jakaś ściema?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 3 tygodni temu #9

Witaj
Firmy leasingowe mają w ofercie wynajem. W praktyce jednak jest to zwykła umowa leasingowa oraz dodatkowa umowa na serwis.
Są też firmy, które profesjonalnie wynajmują auta długoterminowo, np. 24 lub 36 m-ce z minimalna opłatą wstępną. Co ciekawe, rata jest niższa niż w leasingu. Masz wszystko w racie: serwis, ubezpieczenie, auto zastępcze, opony. Np. Astra V w benzynie to rata około 1200 zł brutto w kontrakcie na dwa lata. Płacisz i używasz. Nie martwisz się o przekroczenie miesięcznego budżetu :-)
Jak będziesz zainteresowany pisz na forum. Chętnie pomogę! Korzystałem z portalu NajNajem.pl
Sam używam takiego autka :-) a wcześniej miałem leasingi. Produkt CFM jest zwyczajnie nowocześniejszy niż zwykły leasing, który w istocie daje ci tylko finansowanie i wiele ryzyk oraz potencjalne koszty dodatkowe jak polisa na kolejny rok lub naprawa auta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 7.378 s.

Zapraszamy na FB

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony