Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Sprzeciw na pozew

Topic-icon Sprzeciw na pozew

Facebook
Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #43

Witam Forumowiczów
Miałem umowę w Getinie. Umowa została rozliczona niekorzystnie dla mnie. Getin wzywa do zapłaty na ponad 10 tys. zł pod rygorem skierowania pozwu do sądu. Weksla nie było do umowy. Czytałem, że Getin musi sporządzić zwykły pozew i sprawa trafi na wokandę. Czy muszę obawiać się komornika? Czy wystarczy złożyć sprzeciw?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #44

Witam Pana
Potwierdzam, że obecnie Getin (najczęściej) nie zabezpiecza umów leasingowych wekslem in blaco. Zatem w potencjalnym sporze sądowym sprawa trafia do sądu do rozpoznania na zasadach ogólnych. Po otrzymaniu pozwu z sądu należy wnieść sprzeciw ciągu 14 dni od daty otrzymania korespondencji. Proszę zachować czujność i odbierać listy. Komornika proszę się nie obawiać (komornik działa na podstawie tytułu wykonawczego, w tym przypadku wyroku z klauzulą). Sprawę musi rozstrzygnąć sąd.
Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #45

Dzięki za info.
Czekam zatem na korespondencję z sądu i będę walczyć na wokandzie! Może Getin przegapi terminy :-D
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 3.365 s.

Zapraszamy na FB

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony