Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

Topic-icon Uszkodzony samochód w leasingu

Facebook
Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #59

Dzień dobry
Podpisałem umowę leasingu na używany pojazd z komisu. Po kilku dniach samochód zepsuł się (zatarcie silnika). Dokonałem naprawy auta za 5 tys. zł. Musiałem płacić oczywiście raty leasingowe, chociaż auto nie jeździło. Teraz chciałbym odzyskać pieniądze za naprawę. Firma leasingowa umywa ręce. Podobnie komis. Co robić?
Pozdrawiam.
T75

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #60

Art. 709(8) kodeksu cywilnego:

§ l. Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za wady rzeczy, chyba że wady te powstały na skutek okoliczności, za które finansujący ponosi odpowiedzialność. Postanowienia umowne mniej korzystne dla korzystającego są nieważne.


Zatem, może Pan mieć ewentualne roszczenia do dostawcy. Jednak nie skorzystał Pan z prawa rękojmi - tak wynika z opisu. Trzeba było najpierw skorzystać z rękojmi lub gwarancji (jeśli była). Proponuję kontakt z prawnikiem na obecnym etapie.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.079 s.

Zapraszamy na FB

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony