Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

Uszkodzony samochód w leasingu

Facebook
Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #59 przez Tadeusz75
Dzień dobry
Podpisałem umowę leasingu na używany pojazd z komisu. Po kilku dniach samochód zepsuł się (zatarcie silnika). Dokonałem naprawy auta za 5 tys. zł. Musiałem płacić oczywiście raty leasingowe, chociaż auto nie jeździło. Teraz chciałbym odzyskać pieniądze za naprawę. Firma leasingowa umywa ręce. Podobnie komis. Co robić?
Pozdrawiam.
T75

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #60 przez Analityk
Art. 709(8) kodeksu cywilnego:

§ l. Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za wady rzeczy, chyba że wady te powstały na skutek okoliczności, za które finansujący ponosi odpowiedzialność. Postanowienia umowne mniej korzystne dla korzystającego są nieważne.


Zatem, może Pan mieć ewentualne roszczenia do dostawcy. Jednak nie skorzystał Pan z prawa rękojmi - tak wynika z opisu. Trzeba było najpierw skorzystać z rękojmi lub gwarancji (jeśli była). Proponuję kontakt z prawnikiem na obecnym etapie.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.124 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:24262 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zosta(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:21835 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Art(...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:22068 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni (...)

Flota własna czy leasingowana – korzy…

22-06-2016 Wyświetleń:21497 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówn(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasing…

21-06-2016 Wyświetleń:21074 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość (...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:22682 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadk(...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony