Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Restrukturyzacja umowy leasingu

Topic-icon Wydłużenie umowy leasingu

Facebook
Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #47

Witam
Posiadam umowę leasingową, jednak raty stanowią dla mnie bardzo duże obciążenie miesięczne. Rata wynosi obecnie 1530 zł brutto. Chciałbym tak dopasować harmonogram aby rata spadła do około 1000 zł. Czy firma leasingowa wyrazi na taką restrukturyzację zgodę i czy będą z tego tytułu opłaty? Miałem już wcześniej dwa razy wypowiedzianą i następnie wznowioną umowę, własnie z powodu zwłoki w zapłacie.
Pozdrawiam.
P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #48

Witam
W Pana przypadku może być problem z wynegocjowaniem wydłużenia harmonogramu z uwagi na negatywną historię współpracy z finansującym. Proponuję kontakt przez kancelarię prawną lub samodzielnie z podaniem we wniosku bardzo wiarygodnych argumentów i faktów (np. spadek dochodu w związku z utratą kontrahenta, problemy zdrowotne, usterka przedmiotu leasingu, itd...). Zmiana harmonogramu wiąże się najczęściej z opłatą - zgodnie z tabelą opłat i prowizji (załącznik do umowy leasingu). Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.167 s.

Zapraszamy na FB

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony