Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Restrukturyzacja umowy leasingu

Wydłużenie umowy leasingu

Facebook
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #47 przez Piotrek
Witam
Posiadam umowę leasingową, jednak raty stanowią dla mnie bardzo duże obciążenie miesięczne. Rata wynosi obecnie 1530 zł brutto. Chciałbym tak dopasować harmonogram aby rata spadła do około 1000 zł. Czy firma leasingowa wyrazi na taką restrukturyzację zgodę i czy będą z tego tytułu opłaty? Miałem już wcześniej dwa razy wypowiedzianą i następnie wznowioną umowę, własnie z powodu zwłoki w zapłacie.
Pozdrawiam.
P.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #48 przez Master
Replied by Master on topic Wydłużenie umowy leasingu
Witam
W Pana przypadku może być problem z wynegocjowaniem wydłużenia harmonogramu z uwagi na negatywną historię współpracy z finansującym. Proponuję kontakt przez kancelarię prawną lub samodzielnie z podaniem we wniosku bardzo wiarygodnych argumentów i faktów (np. spadek dochodu w związku z utratą kontrahenta, problemy zdrowotne, usterka przedmiotu leasingu, itd...). Zmiana harmonogramu wiąże się najczęściej z opłatą - zgodnie z tabelą opłat i prowizji (załącznik do umowy leasingu). Powodzenia!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.079 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:30425 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:27158 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:27636 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:26688 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu…

21-06-2016 Wyświetleń:26249 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:28340 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony