Leasing a wynajem długoterminowy

Czym różni się CFM od standardowego leasingu?

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #53 przez Syla
Witam.
Rozważam korzystanie z auta w leasingu. Jednak intrygujące są porównania i korzyści płynące z umowy wynajmu długoterminowego. Możecie wyjaśnić na czym głównie polegają różnice? Koszty, zalety, wady.
Z góry dziękuję. Syla :-)

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #55 przez Najnajem
Dzień dobry Syla

Przede wszystkim należy podkreślić, że wynajem długoterminowy jest produktem znacznie nowocześniejszym i wygodniejszym niż klasyczny leasing.
W przypadku leasingu płacisz nominalnie dużą opłatę wstępną i raty kapitałowo-odsetkowe, które w całym okresie trwania umowy pokrywają pożyczony przez leasingodawcę "kredyt rzeczowy" czyli kapitał. Odsetki są wynagrodzeniem finansującego (firmy leasingowej). Przedmiot leasingu nie jest twoją własnością ale stanie się po uiszczeniu ostatniej raty i wartości wykupowej. Dodatkowo ponosisz koszty ubezpieczenia, serwisu, przeglądów, napraw. Nie masz gwarancji, że auto będzie na końcu twoje, bowiem może dojść do wypowiedzenia umowy lub rozwiązania, np. wskutek szkody całkowitej lub utraty przez ciebie płynności finansowej.
Reasumując: w leasingu płacisz raty leasingowe ale w zamian nie otrzymujesz nic prócz finansowania. Nie masz w racie anie serwisu, ani ubezpieczenia, wymiany opon, itd...
W wynajmie długoterminowym masz niską opłatę wstępną a rata bardzo często jest niższa niż w leasingu ale zawiera dodatkowo ubezpieczenie, serwis, wymianę opon. Zatem możesz precyzyjnie budżetować sobie opłaty miesięczne, np. 1000 zł. Nie zaskoczą cię dodatkowe opłaty, które masz w leasingu.
W wynajmie podpisujesz umowę np. na 3 lata na nowy wóz. Płacisz np. 1000 zł miesięcznie i jeździsz. Nie martwisz się o koszty dodatkowe (opony, serwis, auto zastępcze, ubezpieczenie assistance). Polecam: www.najnajem.pl Znajdziesz tam ciekawe pakiety!

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #57 przez Syla
Zastanawiam się dlaczego CFM jest tańczy od leasingu. Gdzie jest kruczek?

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #58 przez Najnajem
Mechanizm finansowy oparty jest na rabatach uzyskiwanych przez wypożyczalnię. Wypożyczalnia kupuje z sieci dealerskich ogromne ilości samochodów. Ma rabaty na zakup, serwis i ubezpieczenia. To wpływa na ofertę dla naszych klientów. Takiego rabatu nie uzyska nigdy klient detaliczny lub firma, która kupuje jedno lub kilka aut.
Ponadto, samochód po kontrakcie długoterminowym szybko znajduje nowego nabywcę lub pracuje na wynajmie krótkoterminowym lub jako auto zastępcze.
Zapraszam :-)

Please Zaloguj to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.258 s.
Zasilane przez Forum Kunena