Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Nakaz zapłaty z weksla

Dostałem nakaz zapłaty z sądu

Facebook
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #30 przez Logistic74
Wczoraj dostałem nakaz zapłaty z sądu po wypowiedzianej umowie w Raiffeisen Leasing. Mam 14 dni na złożenie zarzutów albo zapłatę. Nie zgadzam się z kwotą. Nakaz dostał również mój kolega, który poręczał umowę. Kwota 19 840 zł. Problem w tym, że oddałem auto do leasingu na własny koszt a wartość pojazdu wg mnie powinna w całości pokryć kontrakt. Czy wystarczy, że odpiszę do sądu na formularzu i podam, że leasing co prawda został wypowiedziany wskutek zaległości jednej raty i ubezpieczenia ale pojazd powinien pokryć cały dług? Była duża wpłata początkowa 30%. Sprawdzałem w sieci, że auto powinno być sprzedane za +/- 35 tys. brutto (ceny rynkowe od 30 do 45 tys.). Z tego wynika, że RL sprzedał pojazd za 15-20 tys. Jakaś porażka....

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #39 przez Master
Dzień dobry

Koniecznie trzeba złożyć zarzuty od nakazu zapłaty z wnioskiem o wstrzymanie klauzuli wykonalności. Proszę pamiętać, że zarzutu muszą być opłacone. Opłata wynosi 3/4 z 5% Wartości Przedmiotu Sporu (WPS). Może Pan dołączyć wniosek o zwolnienie z opłaty sądowej. Druk jest dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Najlepiej zlecić przygotowanie zarzutów prawnikowi. Rozliczenie umowy leasingu wymaga wiedzy specjalnej z zakresu rachunkowości (dyskonto, wyliczenie marży i oprocentowania, itd...). Zarzuty powinny uwzględniać wszystkie twierdzenia i fakty pod rygorem ich odrzucenia w dalszym toku postępowania.
Musi pan również liczyć się, że sąd może nie wstrzymać wykonalności nakazu zapłaty. Zgodnie z 492 § 3 kpc nakaz zapłaty wydany na podstawie weksla, warrantu, rewersu lub czeku staje się natychmiast wykonalny po upływie terminu do zaspokojenia roszczenia. W razie wniesienia zarzutów sąd może na wniosek pozwanego wstrzymać wykonanie nakazu.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #63 przez Logistic74
Witam
Stało się najgorsze. Sąd wydał klauzulę, pomimo zarzutów, które wniosłem osobiście. Teraz szaleje komornik. Zajął mi wierzytelności i rachunki. Czy mogło tak się stać z uwagi na błędy w zarzutach?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #64 przez Master
Dzień dobry
Profesjonalne przygotowanie zarzutów warto zlecić kancelarii prawnej. Jest to oczywiście dodatkowy koszt, jednak samodzielne opracowanie zarzutów może zawierać szereg formalnych uchybień. Brak istotnych informacji lub wniosków dowodowych zamyka w istocie stronie pozwanej drogę do dochodzenia swoich praw przed sądem. Rygory w tym przypadku są bardzo surowe. Trzeba pamiętać, że w treści zarzutów i załączonych dowodów to wnoszący zarzuty ma udowodnić brak zasadności roszczenia objętego nakazem zapłaty. Pozwany wraz z pismem zawierającym zarzuty od nakazu zapłaty zobowiązany jest dodatkowo do opłacenia ¾ opłaty sądowej. Proszę podesłać materiały na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Sprawdzimy co można zrobić.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.081 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:30427 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:27158 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:27636 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:26688 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu…

21-06-2016 Wyświetleń:26249 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:28340 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony