Specjalizacje firm leasingowych

Gdzie leasing na maszynę a gdzie na samochód?

Więcej
8 lata 12 godzin temu #35 przez Master
Nie każda korporacja leasingowa sfinansuje wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa. Nie wystarczą dobre wyniki, odpowiedni dostawca i czyste bazy BIK oraz KRD.
Korporacje leasingowe specjalizują się w odpowiednich segmentach rynku oraz kwotach transakcji. Praktycznie leasingując auto w korporacji X, mając świetną obsługę i warunki - niekoniecznie możemy liczyć na leasing np. komputera. Wynika to z procedur a przede wszystkim z polityki korporacji.
Na rynku polskim są korporacje zajmujące się finansowaniem "drobnicy" i sprzętu IT. Są również takie, które leasingują głównie pojazdy ciężarowe. Inne specjalizują się w maszynach rolniczych a jeszcze inne w nieruchomościach. Obserwując rankingi korporacji leasingowych oraz wolumen sprzedaży można łatwo zorientować się, gdzie najprościej wyleasingujemy ciężarówkę a gdzie komputer.
Osobnym zagadnieniem jest również polityka finansowania przedmiotów używanych lub tylko nowych i to w dodatku od autoryzowanych dealerów konkretnej marki.
Poniżej zamieszczam link do rankingu firm leasingowych. W zestawieniu widać wartość środków trwałych oddanych w leasing w poszczególnych branżach: pojazdy, maszyny i urządzenia, maszyny rolnicze, autobusy, maszyny poligraficzne, itd…. Przykładowo: Siemens w 2014 roku sfinansował zakup maszyn rolniczych o wartości 302 mln zł netto i za ponad 1 mld zakup maszyn oraz urządzeń. W tym samym okresie Getin Leasing sfinansował za kwotę 302 mln zł zakup maszyn i urządzeń i tylko za 24 mln zakup maszyn rolniczych.
Zapraszam do dyskusji i analizy: forumleasing24.pl/ranking-firm-leasingowych

Please Zaloguj to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.229 s.
Zasilane przez Forum Kunena