Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Ubezpieczenie w leasingu

Ubezpieczenie auta w leasingu - problem

Facebook
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #40 przez Marek78
Witam
Może ktoś napisać, dlaczego aby ubezpieczyć auto w leasingu muszę korzystać z oferty leasingodawcy a na ubezpieczenie własne muszę mieć zgodę leasingu?
Oferty ubezpieczeniowe firmy leaisngowej często są mniej korzystne niż te na wolnym rynku... :-(

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #41 przez Mag
Najczęściej polisy i pakiety ubezpieczeniowe oferowane przez firmę leasingową nie są jakoś szczególnie drogie, ale jeśli ma się zniżki lub swojego brokera to można zagwarantować sobie lepsze warunki poza korporacją leasingową. Ale faktycznie nie zawsze korporacja się zgadza na ubezpieczenie "pozapakietowe" a jeśli się godzi to bierze za to kasę. Oni sa właścicielami i niestety dyktują warunki...
W moim przypadku raz firma leasingowa się zgodziła a za rok już nie. Chyba kwestia bieżącej polityki.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #42 przez Analityk
Trzeba pamiętać, że właścicielem przedmiotu leasingu jest firma leasingowa. Własność pozwala firmie leasingowej na „dyktowanie warunków”. Standardowo to leasingodawca oferuje pakiety ubezpieczeniowe na sprzęt oraz pojazdy. Pakiety, którymi dysponuje finansujący (firma leasingowa) zawierane są na podstawie umów generalnych z ubezpieczalnią lub ubezpieczalniami. Warunki ustalane są najczęściej raz do roku na podstawie statystyk (szkodowość, ilość polis, lokalizacja, itd…). Zatem leasingobiorca (korzystający) otrzymuje od korporacji leasingowej w istocie pakiet ubezpieczeniowy bez możliwości negocjowania warunków – za który musi oczywiście zapłacić. Zdarzają się sytuacje, w których można negocjować warunki ubezpieczenia (składkę), np. po przedstawieniu własnej i znacznie tańszej oferty z rynku. Należy bowiem pamiętać, że korporacja leasingowa zarabia również - oprócz oprocentowania rat leasingowych - na sprzedaży polis (prowizja). Korporacji zależy aby sprzedać „własną polisę”.
Opcjonalnie, korporacja leasingowa wyraża zgodę na ubezpieczenie pozapakietowe, jednak należy pamiętać, że pobiera za taką zgodę opłatę, zgodnie z tabelą opłat i prowizji. Opłata taka może jednak przedrożyć polisę indywidualną korzystającego i tym samym zniechęcić klienta do ubezpieczenia poza korporacją leasingową.
Dodatkowo, bardzo częstą niedogodnością dla klientów korporacji leasingowych jest wymóg wcześniejszego zgłoszenia zamiaru ubezpieczenia indywidualnego przez korzystającego. Np. korzystający musi powiadomić korporację leasingową na piśmie o zamiarze ubezpieczenia samodzielnego przedmiotu leasingu, co najmniej miesiąc przed terminem obowiązywania nowej polisy. Brak spełnienia tego warunku automatycznie powoduje ubezpieczenie przedmiotu przez korporację leasingową.
Pułapek jest oczywiście więcej. Np. ubezpieczając przedmiot leasingu w ramach „własnej polisy” trzeba pamiętać, że korporacja leasingowa może żądać od korzystającego dowodu zapłaty polisy za cały okres. Rzadko tolerowane są płatności w ratach.
Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.080 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:30427 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:27158 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:27636 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:26688 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu…

21-06-2016 Wyświetleń:26249 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:28340 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony