Wznowienie umowy leasingu

Jak wznowić umowę leasingu?

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #46 przez Piotrek
Witam wszystkich
Firma leasingowa wypowiedziała mi umowę leasingu z powodu niezapłacenia składki ubezpieczeniowej. Sprawa została skierowana do firmy windykacyjnej zewnętrznej. Okazuje się, że na obecnym etapie mogę wznowić umowę ale po wpłacie 1000 zł za windykację, 1000 zł za wznowienie i po zapłacie zalęgłości? Czy istnieje inny sposób, mniej kosztowny? Jak wznowić umowę bezpośrednio w firmie leasingowej a nie przez firmę trzecią (windykacja)?

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #49 przez Analityk
Proponuję negocjować, negocjować i negocjować. Trudno jest wynegocjować niższe koszty niż te ujęte w tabeli opłat i prowizji ale trzeba próbować: mail, list, telefon. Może uda się rozłożyć na dwie raty. Niestety rygory umów leasingowych nie należą do liberalnych. Jak sprawa trafia do podmiotu zewnętrznego (windykacja zewnętrzna) to w praktyce tylko ten podmiot jest umocowany do podejmowania decyzji. Na etapie, o którym Pan pisze Firmy leasingowe odsyłają najczęściej do windykatora. Pozdrawiam.

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #50 przez Mar69
Replied by Mar69 on topic Jak wznowić umowę leasingu?
Miałem podobną sytuację w Idea Leasing. Musiałem niestety zapłacić bezwarunkowo wszystkie koszty dodatkowe. W Impuls Leasing negocjowałem i zapłaciłem połowę kosztów ale nie było windykacji zewnętrznej tylko ich wewnętrzny departament windykacji.
Brak zapłaty niestety może oznaczać rozwiązanie umowy i problemy oraz stres.
Pozdrawiam.

Please Zaloguj to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.259 s.
Zasilane przez Forum Kunena